• 021.310.55.99
 • Strada Nazarcea, nr. 30, sector 1, București
 • [email protected]
 • Noutati

  Ziua Portilor Deschise

  Scoala Gimnaziala nr. 181 si-a deschis larg portile pentru a primi vizita parintilor si copiilor. „Ziua Portilor Deschise” a reprezentat ocazia perfecta pentru a intra in contact cu specificul scolii noastre si a observa toate dotarile si facilitatile de care dispunem. Cu acest prilej si avand in vedere ca ziua de 1 martie batea la usa, am organizat un targ de martisoare unde copii si-au expus martisoare create de ei. Atmosfera de voie buna ne-a cuprins pe toti, iar aceasta zi s-a transformat intr-o noua zi memorabila.

  Elevii nostri talentati au reusit sa transmita emotii fiecarui vizitator care ne-a calcat pragul. Parintii au discutat cu cadrele didactice si au primit toate datele de care aveau nevoie pentru a-si inscrie copii la scoala noastra. Mesajul transmis acestora a fost reprezentat de importanta pe care o acordam fiecarui copil in parte si de faptul ca incercam sa-i oferim acestuia cele mai bune conditii de studiu pentru o dezvoltare solida si armonioasa.

  A fost un eveniment foarte frumos unde am avut ocazia de a ne mandri cu scoala noastra si de a impartasi alaturi de vizitatorii nostri bucuria din zambete copiilor care ne sunt elevi.

  Dnul. Velea Carmel, directorul Scolii nr. 181

  Invatam si ne distram!

  Terenul de joaca din curtea scolii, acoperit cu guma cauciucata, i-a impresionat pe mici vizitatori deoarece aici este locul perfect pentru a-si folosi energia atat prin practicarea sportului, cat si in pauzele dintre orele de curs. De asemenea, scoala noastra mai are prevazute doua sali de sport, precum si locuri de joaca pentru picii de la gradinita, format din tobogane, leagane si balansoare. De asemenea, pentru a ne asigura ca elevii nostri au optiuni variate de a-si petrece timpul liber, scoala noastra organizeaza cursuri gratuite de dansuri moderne si populare, balet si karate in timpul programului de after school.

  Unul din obiectivele noastre este sa descoperim talentul fiecarui copil si sa ii ajutam sa devina adevarati profesionisti. Colectivul didactic al scolii doreste sa ii ajute pe elevi sa descopere cat mai multe lucruri si in afara salii de clasa. Astfel, excursiile, filmele, teatrul de papusi si muzeele devin o partea din ce in ce mai importanta a modului cum ne asiguram ca cei mici invata cu placere.

  Tags